اطلاعات درباره وایمکس مبین نت
*اولین نکته درباره وایمکس این است که مشترکین باید بدانند که این نسل از سرویس های اینترنتی مستقل از خط تلفن است.

*اولین نکته درباره وایمکس این است که مشترکین باید بدانند که این نسل از سرویس های اینترنتی مستقل از خط تلفن است.

نحوه دریافت اینترنت به صورت بی سیم توسط دکل ها BTS که در منطقه نصب شده است می باشد.مودم های وایمکس از نزدیک ترین BTS ،اینترنت را دریافت می کنند و مبین نت به عنوان تنها اپراتور سراسری وایمکس در کشور این امکان را به مشترکین می دهد که وقتی یک مودم در یک منطقه راه اندازی شد در مناطق تحت پوشش کل کشور قابل استفاده باشد.

*انواع مودم های وایمکس:
 

 
 

مودم های : indoor  

مودم های indoor  یا به اصطلاح مودم های قابل حمل وایمکس مبین نت امکان جا به جا شدن  در کل کشور در نواحی تحت پوشش وایمکس مبین نت در مراکز استان ها دارند.در ماموریت ها و مسافرت ، مشترک می تواند مودم را با خود حمل کرده و همه جا از سرویس پر سرعت اینترنتی با کیفیت مطلوب استفاده کند. که به دو مدل با سیم و بی سیم تقسیم می شوند می باشد.مودم های بی سیم امکان استفاده با سیم را نیز دارد. و البته چندین سیستم می تواند هم زمان با این مودم ها به صورت بی سیم(لب تاپ یا تلفن همراه) از اینترنت استفاده کند که بین آنها آن پهنای باند به اشتراک گذاشته می شود لازم به ذکر است که استفاده 20 سیستم به طور همزمان در سرعت اتصال از یک مودم محسوس نمی باشد و لی تعداد که بالاتر رود سرعت پایینتر می آید.

مودم های outdoor:

این مودم ها در نواحی دورتر از BTS که سیگنال مناسب قابل در یافت نباشد به کمک مشترکین وایمکس می آید.این مودم ها ،مودم های دور بردی هستند که از فواصل بسیار دور با قدرت سیگنال گیری مناسب این مشکل را کاملا حل می کنند.

البته دو نکته حائز اهمیت است این مودم ها نسبت به مودم های Indoor  مصرف برق بسیار بسیار کمتری دارد و البته قابل انتقال است ،یعنی در صورت تغییر مکان مشترک می تواند مودم را به نقطه جدید منتقل نموده و از سرویس اینترنتی استفاده کنند که این امکان اساسا برای Adsl  وجود ندارد،زیرا سرویس Adsl  روی یک خط تلفن راه اندازی می گردد که ثابت است و حتی پهنای باند آن قابل انتقال نیست.